איזו משכנתא עדיף - ריבית משתנה או ריבית קבועה?

כאשר אנו מעוניינים לקחת משכנתא שאלת השאלות היא  איזו משכנתא עדיף - ריבית משתנה או ריבית קבועה? העניין הוא שבמסגרת ריבית משתנה, הריבית כבר נקבעת בתחילת ההלוואה והיא תהיה נמוכה מהריבית הקבועה באותה התקופה. ריבית זו עלולה להשתנות כלומר, יכולה לעלות או לרדת. היתרון הגלום במשכנתא זו הוא שפירעונה יכול להתבצע מוקדם יותר ואינו כרוך בעמלה ל פירעון מוקדם. מי שמחפש יציבות מוחלטת, בהחזר החודשי, כדאי שייקח הלוואה של ריבית קבועה. אנשים המשתכרים במשכורת חודשית, יהיה להם הרבה יותר קל להחליט  איזו משכנתא עדיף - ריבית משתנה או ריבית קבועה? כאשר ההוצאות ידועות מראש,  במיוחד כאשר מדובר על משכנתא שהיא סכום נכבד מהוצאות הבית, כדאי שייקחו את המשכנתא בריבית הקבועה.

אז למי באמת יכולה להתאים משכנתא בריבית משתנה?

כאשר אנו שואלים את עצמנו איזו משכנתא עדיף - ריבית משתנה או ריבית קבועה? הכול תלוי בהכנסות החודשיות שלכם, אם אתם בעלי עסק פרטי, או שכירים המקבלים משכורת חודשית קבועה. כאשר מעוניינים דווקא במשכנתא בעלת ריבית משתנה, היא יכולה להתאים לבעלי עסקים, הצופים להגדלה בהכנסתם, וכך הם יכולים לסיים את ההלוואה הרבה יותר מוקדם מהצפוי, ללא תשלום של קנס, כאשר הפירעון יהיה מוקדם יותר מהתאריך הצפוי. התשלומים הראשוניים של משכנתא בריבית משתנה, יכולים להיות גבוהים יותר ביחס לריבית ההתחלתית. ייתכן ויהיה סיכוי, כי תשלמו עמלת היוון במידה ויתבצעו שינויים בהלוואה או פירעון מוקדם. אנשים מן המניין, שעובדים במקום עבודה קבוע, ילכו יותר על החזר גמיש חודשי של המשכנתא אותה הם נוטלים. לגבי השאלה איזו משכנתא עדיף - ריבית משתנה או ריבית קבועה? ניתן להתייעץ עם יועץ משכנתאות פרטי, שיוכל לבצע לכם מסלול כדאי שיתאים להכנסותיכם.

צמצום הוצאות עתידיות באמצעות משכנתא בעלת ריבית משתנה

כאשר אתם יודעים כי אתם אמורים לקבל סכום גבוה, או שההכנסות שלכם עשויות להיות גבוהות יותר במשך הזמן, ניתן לצמצם הוצאות באמצעות לקיחת משכנתא בעלת ריבית משתנה. תוכלו תמיד לסיים את המשכנתא לפני התקופה המיועדת, ובכך לחסוך לכם הוצאות עתידיות.

 

 

דובדבן יועצים, כתובתנו: הסיבים 24, פתח תקווה

ייעוץ משכנתאות     יועצי משכנתא     מאמרים