טיפול בתביעות ביטוח משכנתא

כאשר לקחתם משכנתא אתם צריכים באופן מידי לחשוב איזו חברת ביטוח משכנתא תהיה לכם. מדוע ההורים לא נהגו לדבר אתכם על כך אבל סביר שההורה המודרני בעוד 10 שנים ידבר על כך עם הילד שלו כל הזמן? משום שהזמנים השתנו. בעבר, ילד היה הולך לבית הספר, מסיים בגרות, הולך לצבא, משתחרר ומוצא עבודה לכל החיים עד גיל הפנסיה. לעתים לימודים באוניברסיטה היו מטעם אותו מקום עבודה, וגם אז – רק כעבור שנות וותק ועלייה בדרגה באותה משרה, ולעתים, בדומה להיום, האזרח היה קודם לומד, ואחר כך – מוצנח מראש לתפקיד מקצועי/ניהולי של אקדמאים במקום עבודה מסודר, גם אז – לכל החיים עד גיל הפנסיה. כיום, השוני הוא במציאת העבודה שכבר הפסיקה להיות לכל החיים, וממוצע הפיטורין/החלפת מקום העבודה במדינת ישראל עומד כיום על 5 שנים לעובד. מהטעמים האלה, ומהחשש שלא תמצאו מקור הכנסה חדש מומלץ שתהיה חברת ביטוח שתטפל לכם במשכנתא ושאותה תוכלו לתבוע בהסתבכות כלכלית מעין זו כשלא תצליחו יותר לשלם על הבית.

סיבות נוספות להשכרת חברת ביטוח משכנתא
 
* אובדן כושר עבודה עקב נכות.
 
* אובדן כושר השתכרות עקב פציעה.
 
* החלפת מקצוע מרצון ואי מציאת פרנסה בו.
 
בתחום הפיטורין קבוצת הסיכון הגדולה ביותר לא להצליח לשלם משכנתא היא מפוטרי גיל 35-40, שכן בגילאים כאלה מציאת עבודה נעשית קשה ומורכבת יותר.
 
כיצד מטפלת חברת ביטוח משכנתא בתביעה?
 
החברה בודקת את מצבו של החייב, בוחנת את סכומי הכסף שדורש הבנק ובודקת אם יש מקום למחזור משכנתא והפחתה בתשלומים שצריך להפריש לקופת החוב שלה. החברה עוברת על כל ההיסטוריה של המשכנתא, החל מהדרך בה שוכנעתם על ידי הבנק מלכתחילה לחתום על סוג כזה של חוזה, ועד למצבכם היום, ובוחנת מה ניתן לעשות על מנת להוזיל את המשכנתא. כמו כן, חברת הביטוח מגבה את המבוטח בתשלומים לטווח הקצר עד אשר מתייצב מצבו התעסוקתי-מוניטורי: הוא מצא עבודה אחרת, או קיבל קצבת נכות מביטוח לאומי, או הוכר כבעל אובדן כושר השתכרות מלא על ידי רשות זו.
 
רכשתם בית חדש? לקחתם משכנתא? דאגו לשכור גם חברת ביטוח לטיפול בתביעות ביטוח משכנתא!

דובדבן יועצים, כתובתנו: הסיבים 24, פתח תקווה

ייעוץ משכנתאות     יועצי משכנתא     מאמרים