ייעוץ לבחירת משכנתא - הייעוץ שישנה את חייכם

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה חדשה או לשפץ את הבית, אך מה עם המשכנתא? ההחלטה לקחת משכנתא לרכישה דירה בתל אביב אינה פשוטה, יש לבדוק פרמטרים רבים לפני שלוקחים משכנתא ולרב מומלץ ואף רצוי להשתמש בשרותי ייעוץ משכנתאות. 


ייעוץ משכנתאות יכול להסדיר את המחשבות אשר מתרוצצות בראש ולהבהיר לנו את המושגים השונים בתחום המשכנתאות. נוסף ייעוץ משכנתאות יכול לחסוך לנו אלפי שקלים, צריך לזכור כי מדובר בסכום משמעותי אשר יתלווה אלינו ב10-30 שנים הבאות, לכן ייעוץ משכנתאות כל כך חשוב ונחוץ על מנת לקבל את המשכנתא המותאמת ביותר על פי גובה המשכורת, גיל, המצב המשפחתי ועוד.

כיום יש מספר מסלולי משכנתאות ועל ייעוץ משכנתאות להתאים בין המסלולים  השונים לבין אותם פרמטרים שונים על מנת שנוכל לעמוד בהחזרי המשכנתא.  

  

כך למשל ייעוץ משכנתאות יכול להציג בפניכם את המסלולים המוכרים, בניהם הם משכנתא בריבית קבועה שאינה צמודה למדד והיא ניתנת לתקופה קצרה באופן יחסי או את האופציה הפופולארית-הלוואה בריבית קבועה צמודה למדד אשר מבטיחה החזר קבוע אשר כמעט ולא משתנה כלל, אך תמיד כדאי לברר על מסלולים נוספים פחות מוכרים

 
כמו כן יש לוודא כי ייעוץ משכנתאות שאתם מקבלים הוא על ידי אדם מוסמך אשר מתמחה במתן ייעוץ משכנתאות ולא על ידי פקיד או נציג בנק.  בנוסף כאשר אנחנו מבקשים ייעוץ משכנתאות, עלינו לוודא כי היועץ עונה על כל שאלותינו וכי תשובותיו ממצות את הנושאים העולים וכי הוא מציג בפנינו את המסלולים השונים.

זאת משום שהרבה פעמים ייעוץ משכנתאות מגיע מהבנקים אשר מהם אנחנו מלווים את המשכנתא, מה שיוצר למעשה ניגוד אינטסרטים. לעיתים יהיה מומלץ לקחת ייעוץ משכנתאות ממספר בנקים שונים, או יועצים פיננסים פרטיים בגלל אותו ניגוד אינטרסים. 
 

 

דובדבן יועצים, כתובתנו: הסיבים 24, פתח תקווה

ייעוץ משכנתאות     יועצי משכנתא     מאמרים