ייעוץ משכנתאות - למה חשוב להתייעץ לפני שחותמים על משכנתא?

במצב הכלכלי הקשה של ימינו ובמיוחד לאור עליית המחירים בשוק הנדל"ן רבים מתקשים להשיג סכומי כסף מספיקים לרכישה של דירה ולכן הם פונים לחשוב על ייעוץ משכנתאות ועל לקיחה של משכנתא. המשכנתא בעצם מאפשרת לרוכשים לקבל הלוואה לזמן מוגדר, אשר משלימה להם את סכום הכסף שחסר להם ובכך מבטיחה להם את רכישת הדירה אותה הם יכולים להרשות לעצמם.

על מנת לאתר את סוג המשכנתא המתאים והמשתלם ביותר עבורכם, אתם יכולים לבחור בין שתי אופציות. האופציה האחת היא לפנות אל ייעוץ משכנתאות מקצועי והאופציה השניה היא להשיג משכנתא מתאימה באופן עצמאי ובכוחות עצמכם.

מיד נדבר על האופציה הראשונה של ייעוץ משכנתאות, אך קודם נתייחס לאופציה השניה של משכנתא בסגנון "עשה זאת בעצמך". בעולם האינטרנט, ניתן היום להשיג מידע בצורה מהירה ויעילה הרבה יותר ולכן אפשר בהחלט ללמוד על התחום היטב באופן עצמאי וללכת למספר פגישות מקצועיות בנושא כדי ללמוד על משכנתאות. אנשים רבים מעדיפים לסמוך רק על עצמם כאשר זה נוגע לנושאים רגישים ובוודאי שכספיים ולכן בוחרים ללמוד את התחום לבד ולבצע את הבחירות לבד.

  

לעומתם, יש אחרים המעדיפים דווקא לבחור ללכת אל ייעוץ משכנתאות מקצועי. מי שהולך אל ייעוץ משכנתאות מקצועי לא חייב להיות אדם שאין לו זמן להתעסק בזה או שהוא אינו בקיא בנושא, אלא כמעט רוב האנשים פונים אל ייעוץ משכנתאות כי הם פשוט מעדיפים לקבל את ההדרכה וההכוונה הטובות ביותר לקבלה של משכנתא עבורכם.

למעשה אדם המוסמך לתת ייעוץ משכנתאות, מציע לכם חבילה של מספר שירותים. השירות הראשון הוא להתאים לכם את תמהיל המשכנתא ההולם ביותר עבורכם מבחינה כלכלית. שירות שני הוא כמובן להשיג את הריביות הנמוכות ביותר מהבנקים כדי שחבילת המשכנתא תהיה משתלמת בשבילכם והשירות השלישי הוא לטפל בשבילכם בכל הפן האדמניסטרטיבי והבירוקרטי על ידי מילוי של טפסים ומסמכים שונים, השגת החתימות הדרושות וכל הטלפונים והטיפולים הנוספים.

אז אם אתם כבר עומדים בצומת הזו של לקיחת משכנתא, שווה לכם לבחון אפשרות של ייעוץ משכנתאות מפני שייעוץ משכנתאות יכול לתת לכם גב וראש שקט ללקיחת משכנתא.

 

 

דובדבן יועצים, כתובתנו: הסיבים 24, פתח תקווה

ייעוץ משכנתאות     יועצי משכנתא     מאמרים