על ריבית, משכנתא ומה שבינהם

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירה של מסלול משכנתא הוא ריבית על משכנתא. על ידי חישוב של ריבית על משכנתא תוכלו להבין האם המשכנתא שבה בחרתם היא בהכרח המשכנתא המשתלמת והמתאימה לכם ביותר לטווח הארוך ולא רק לטווח הקצר והמיידי. כאשר מדברים על נושא כמו ריבית על משכנתא או על משכנתא בכלל צריך לבוא מנקודת פתיחה טובה. הווה אומר, כאשר אתם עומדים לקחת משכנתא לצורך רכישת נכס עבורכם, אסור לכם להגיע מעמדת פתיחה נחותה.

 
הרבה אנשים שעומדים לקחת משכנתא לא יודעים הרבה על אודותיה. הם פשוט מגיעים ליועץ משכנתאות או לבנק או לבנק המתמחה במשכנתאות ובולעים בשקיקה את כל מה שנאמר להם. זוהי הטעות הנפוצה ביותר. אם אתם עומדים לקחת משכנתא, חשוב שתכירו את הנושא לעומקו ותדעו גם מה זה אומר ריבית על משכנתא. את זה אפשר לעשות בראש ובראשונה דרך האינטרנט. האינטרנט הוא כלי מצוין שיכול לספק לכם מידע רב על כל נושא וגם על הנושא החשוב הזה של לקיחת משכנתא ושל ריבית על משכנתא. קחו את הזמן שלכם, קראו את המידע והמאמרים הכתובים באינטרנט, השוו בין האינפורמציות הנמסרות לכם ובנו לעצמכם פרופיל מידע משלכם על הנושא.
  

רק לאחר למידה מעמיקה של התחום הקשה הזה כדאי לפנות ליועץ משכנתאות או לבנק. גם הנושא המשני שהוא ריבית על משכנתא אמור להצריך מכם זמן ללמידה. יש כיום סוגים שונים של ריביות שניתן לקחת במסגרת מסלולי המשכנתא השונים כמו למשל ריבית פריים. ריבית פריים היא ריבית שבנק ישראל קובע אותה והבנקים מצידם, מתיישרים על פי האומדן הזה.

יש גם ריבית משתנה שכשמה כן היא, משתנה במהלך תקופת המשכנתא על פי מועדים קבועים מראש. כמו כן, אפשר למצוא גם ריבית על משכנתא שהיא מתואמת באופן שנתי. כלומר, שיעור הריבית הנקבע עבורכם הוא למעשה תמהיל של שיעורי ריביות שונות במסגרת תקופה בת שנה.

 
אם כן, כבר על פי שלושה סוגים אלה ניתן להבחין כי ריבית על משכנתא הוא תחום מורכב שיש ללמוד אותו. לפני שאתם ממהרים לסגור מסלול משכנתא, למדו על הנושא היטב בעצמכם או באמצעות יעוץ משכנתאות
 

 

דובדבן יועצים, כתובתנו: הסיבים 24, פתח תקווה

ייעוץ משכנתאות     יועצי משכנתא     מאמרים