עצות חשובות שאסור לשכוח בדרך למשכנתא

 
הטיפ המרכזי הוא – לא להסכים להיחשף לריבית, אבל זה כמו להגיד שלא תרצו להיחשף לתשלום בחנות: זה המחיר שמשלמים לבנק על שנתן לכם משכנתא. השאלה היא לא מעצם תשלום הריבית, אלא כמה ריבית הבנק צריך לגבות על השירות שהוא מספק, וזו כבר שאלה רגישה ללא מעט אזרחים, לפחות בכיס. המשק הישראלי הוא משק הלוואות ולא משק חסכונות. הריביות על כל ההלוואות – מהלוואת GRACEועד הלוואת משכנתא גבוהות, ואילו הריביות החיוביות על השקעה מנייתיית או סולידית שהצליחה זעומות ביותר ביחס למקובל במדינות בהן המשק מבוסס יותר על חסכון ופחות על הלוואה.
 
בתוך הקונסטלציה של משק הלוואות, דוגלים הבנקים בישראל בשיטת הלוואות נוקשה במיוחד הנקראת "לוח סילוקין שפיצר". בשונה משיטת "לוח סילוקין FREE FUND" המתנהל כמו מסחר בחנות – קודם משלמים ריבית יחד עם חלק מההלוואה, ולאחר מכן מחזירים את ההלוואה בתשלומים, לוח סילוקין שפיצר גורם לכם לשלם את הריבית באמצע תקופת ההלוואה ולא בתחילתה, וחמור מכך: ככל שתאריכו את תקופת התשלומים תגדילו את ערך הריבית בצורה מעריכית: היא פשוט תזנק ולא תעלה לינארית. מבדיקות שערכנו – משכנתא ל- 5 שנים נושאת עמה כ 6% ריבית בממוצע. משכנתא ל- 10 שנים נושאת עמה 9% ריבית ממוצעת, משכנתא ל- 15 שנה נושאת עמה 12% ריבית ומשכנתא ל 20-25 שנה יכולה כבר להגיע ל- 30-50% ריבית! כן – מחצית מערך הדירה שלכם הוא מה שתשלמו על הכסף בתנאי ההלוואה הללו!
 
מעוניינים להכיר את כל השיטות של הבנקים לשכנע אתכם להיחשף לריבית גבוהה? מעוניינים לעצור את זה ברגע האמת, ולהשאיר אותם עם כמה שפחות ריבית? כאן תדעו איך עושים זאת.
 
אל תעמדו על מקח הריבית: תעמדו על משך זמן ההלוואה הכולל
 
מניסיוננו, לקוחות שלנו שכבר עשו זאת נתקלו ממש בחומה בנקאית מבוצרת היטב, ממש כשם שילד שלומד 3 יחידות מתמטיקה מבקש לעלות ל- 5 יחידות ומסורב על ידי בית הספר: בעוצמה הזו. במקרים רבים הצדק אכן עם הבנקים שכן אם המשפחה לא יכולה לסגור את החודש ולשלם מהר את ההלוואה – אז צריך להאריך לה את התקופה, אבל ישנם מקרים רבים בהם עובדתית הצלחנו להוכיח שהמשפחה יכולה לשלם והבנקים סירבו לאשר, וזה כבר מריח כמו ניסיון להרוויח ריבית. לכן, הצטיידות במסמכים של חברה לייעוץ משכנתאות – חשובה שכן זה מה שמהווה הוכחה כתובה, למעשה, בדבר יכולתכם לשלם את המשכנתא בזמן קצר.
 
סורבתם על ידי הבנק לנוסחה שלנו? אנחנו נבדוק את טענותיו ונגבש את טיעוננו לטובתכם
 
נציגיה של החברה יבחנו את סירוב הבנק, ובמידה וימצאו שהצדק עמכם – ינסחו ויחדדו מחדש את טיוטת הבקשה שלכם. איתנו תצליחו להשיג הסכמה בנקאית כבר בשלב זה. יצוין כי אנו לא ממליצים ללקוחות שלנו לעבור לשיטת FREE FUNDבמקום לוח סילוקין שפיצר, על אף שכלכלית הוא צודק יותר ולא חושף לקוחות לריבית. הסיבה היא שתשלום הן על ריבית והן על קרן בו זמנית בתחילת תקופת התשלומים יצריך מכם הון נזיל התחלתי גבוה לאחר ששילמתם כבר לבנק 25-30% מערך הדירה, ואת זה לחלק נכבד מהמשלמים אין אפשרות לתת.

דובדבן יועצים, כתובתנו: הסיבים 24, פתח תקווה

ייעוץ משכנתאות     יועצי משכנתא     מאמרים