שם:
טל':
אימייל:
   
   
   
ריבית משכנתא
יעוץ ברמה גבוהה יעניק לך ריבית נמוכה!
האם ריבית נמוכה ביותר - משמעה הלוואה טובה ביותר? אנשים רבים יושבים עם יועץ משכנתאות מטעם הבנק, אך האם אותו יועץ באמת מסייע להם להבין על מה הם חתמו, מסביר להם כיצד להתנהל מול ההלוואה לאורך כל התקופה ומתכנן ביעילות את ההלוואה?

כשאתם מתכוונים לקחת משכנתא חשוב מאוד לבדוק את הריביות משכנתא, מאחר והיא תלווה אתכם שנים רבות. עליכם להתייחס אליה במלוא הרצינות ולבדוק את כל האפשרויות העומדות בפניכם, לפני שאתם סוגרים. 
בניגוד לעבר, יש כיום מגוון גדול של של מסלולי החזרי משכנתא. בדרך כלל מנסים לגוון ובכך לאזן ולחלק את הסיכון בין מספר מסלולים לאותה משכנתא. המסלולים העיקריים הינם ריבית פריים, ריבית קבועה צמודה למדד, ריבית קבועה לא צמודה, ריבית משתנה צמודת מדד ועוד.

 

 

מדוע משלמים ריבית?
מכיוון שהמלווה חשוף לסיכון מסוים וכן מעוניין ברווח. במקור, המלווה מוציא כסף מזומן, אותו הוא אמור לקבל מהלווה בתשלומים, למרות שאי אפשר לדעת מה יקרה ללווה לאורך השנים. את הכסף הזה המלווה משקיע במגוון אפיקים ונהנה מתשואה. בכך הוא משמר את ערך ההון ומקבל תשואה בעד ההשקעה שלו.
 

באיזו ריבית כדאי לבחור?
התשובה תלויה  במצבכם הכלכלי, בסיכון שאתם מוכנים לו ובתנאים הספציפיים שלכם. ריבית קבועה משכנתא היא גבוהה יחסית, אך בטוחה מאוד. ריבית מט"ח עשויה להיות משתלמת עבורכם כיום, אך לעלות בעוד כעשור. ריבים פריים נחשבת ליציבה יחסית, אם כי יש לה תנודות מסוימות.

דובדבן יועצים הוא גוף חיצוני ללא אינטרסים הנותן שירות לארגונים, עסקים ולקוחות פרטיים רבים וככזה הוא יוכל לקבל עבורך את הריבית הזולה והמתאימה ביותר!


התקשרו עוד היום ותקבלו פגישת יעוץ חינם ללא התחייבות!

 

 

  

 

ריבית משכנתא

ריבית משכנתא היא הריבית אותה אנחנו מחזירים לבנק מדי חודש יחד עם תשלומי המשכנתא. משכנתא היא למעשה שם מסוים הניתן להלוואה גדולה מטעם הבנק המיועדת בדרך כלל לרכישת דירה או לרכישת בית. לרוב סכום המשכנתא הוא סכום משמעותי מאוד בגלל מחירי הדירות הגבוהים. זאת אומרת, מרבית האנשים אינם יכולים להרשות לעצמם לקנות דירה בבת אחת מבלי לפרוס את התשלומים לאורך שנים רבות ובכל חודש להחזיר לבנק חלק קטן מהסכום. כאשר לוקחים משכנתא מהבנק אנחנו למעשה יכולים לשלם על הדירה או על הבית במשך טווח זמן משתנה שהוא לא פעם נמשך כעשרים או עשרים וחמש שנים. עם זאת, הבנק צריך להרוויח כתוצאה ממתן הלוואה לטווח זמן ארוך כל כך. הבנק מוכן לתת את ההלוואה משום שהוא מקבל ריביות משכנתא, מכאן בעצם מקור הרווח שלו והרצון להלוות לנו את הכסף. ריבית משכנתא זוהי ריבית שעלינו לשלם משום שאנחנו משתמשים בכסף של הבנק. גובה הריבית הזו משתנה בהתאם לכמה גורמים שונים.

ריבית משכנתא היא ריבית שחשוב מאוד לחשב אותה עוד כאשר לוקחים את המשכנתא. הסיבה לכך פשוטה: את ההחזרים האלו אתם תרגישו לאורך עשרות שנים. אם גובה הריבית משתנה לאורך השנים זהו בהחלט דבר שצריך לקחת בחשבון. כדאי לנסות לשער כמה פחות או יותר אתם תצטרכו להחזיר לאורך השנים.

ריבית משכנתא היום משתנה, כאמור לעיל, בהתאם לכמה גורמים שונים. דבר אחד המשפיע על הסכום של ריבית משכנתא הוא סכום ההלוואה. הריבית אשר תחזירו על הלוואה של שני מיליון שקלים לא תהיה דומה לריבית שנתית משכנתא של מאה אלף שקלים ולכן הריבית היא יחסית לסכום ההלוואה. גורם נוסף אשר משפיע על ריבית המשכנתא הוא מסלול המשכנתא עליו חתמתם בבנק. הבנק מציע מסלולי משכנתא שונים וכדאי לבחון איזה מסלול הוא המשתלם ביותר. כמו כן, לעתים הריבית משתנה גם בהתאם לטווח הזמן של ההלוואה. לרוב ריבית משכנתא היא ריבית אשר צמודה למדד, על מנת שהכסף יהיה שווה את אותו הסכום בפועל על אף האינפלציה. כך שיש להתייחס לכל הגורמים האלו כאשר מחשבים ריבית משכנתא.

ריבית משכנתא יכולה להיות חלק משמעותי מאוד מתשלומי ההחזר של המשכנתא. ולכן, כאשר אתם לוקחים הלוואה של משכנתא מהבנק כדאי לא להתעלם מהריבית הזו. כמו כן, יש לקחת בחשבון גם את ההשתנות של סכום הריבית אם הריבית צמודה ליורו או לדולר. כדאי להתייעץ עם יועץ משכנתאות לפני לקיחה של משכנתא משום שזוהי אחת ההוצאות הגדולות ביותר בחיינו. כמו כן, כדאי להשוות את גובה ריבית המשכנתא בין כמה בנקים שונים על מנת לראות האם הבנק שלנו אכן מציע לנו את העסקה המשתלמת ביותר. אנשים רבים לוקחים משכנתא מבלי להתעמק עד הסוף בנושא ולכן הם עלולים לשלם מחיר מוגזם אך כאמור יש למנוע מצב זה על מנת לקיחת משכנתא בכובד ראש תוך כדי התייחסות לגובה של ריבית משכנתא. 

 

דובדבן יועצים, כתובתנו: הסיבים 24, פתח תקווה

ייעוץ משכנתאות     יועצי משכנתא     מאמרים